testamentW czerwcu 2014 r. nakładem naszego wydawnictwa ukazało się angielskie tłumaczenie testamentu Św. Urszuli Ledóchowskiej
 

 

 

 

 

W listopadzie 2013 r. nakładem naszego wydawnictwa ukazały się wspomnienia legendarnej uczestniczki Powstania Warszawskiego i harcerki, ppor. AK i mjr WP – Janiny Kuleszy-Kurowskiej, wzbogacone wyborem jej wcześniejszych publikacji i wywiadów. W książce zamieszczono liczne zdjęcia z archiwum rodzinnego autorki.

 

 

W lipcu 2013 r. wydaliśmy dwie kolejne książki z serii przygotowywanej przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK: „Ocalić od zapomnienia”.

Jest to zbiór listów Św. Urszuli Ledóchowskiej z lat 1885 – 1907  w dwóch tomach. Pierwsza część zawiera listy z lat 1885 – 1889. Druga – z lat 1890 – 1907.

 

 

 

Pod egidą naszego wydawnictwa w kwietniu 2013 r. ukazał się w niskim nakładzie tekst pracy doktorskiej Zdzisława Banasiewicza, poświęconej bitwie pod Komarowem, drugiej co do wielkości bitwie kawalerii polskiej w XX wieku, stoczonej w 1920 roku z bolszewickim najeźdźcą.

 

 

 

Nakładem naszego wydawnictwa w marcu 2013 r. ukazało się drugie, poprawione i wzbogacone wydanie powieści Wacława Holewińskiego „Lament nad Babilonem”.

Pełny opis książki można zobaczyć tutaj.